Logo Pit

Maak van taal en lezen het allerleukste vak met Li Lefébure

Wil je leerlingen enthousiast maken voor lezen en hun leessmaak ontwikkelen? Ben je op zoek naar creatieve manieren om begrijpend lezen aan te pakken, zoals met raadsels, spelletjes of quizzen? En wil je het schrijfplezier in je klas verhogen? Doe dan mee aan deze cursus.

Doel van de cursus
Leerlingen enthousiast maken voor lezen en hun leessmaak verder ontwikkelen. Om te weten wat je lust, moet je proeven. Li laat je zien hoe je leerlingen heel veel kunt laten proeven zodat de leerlingen niet alleen naar (bijvoorbeeld) Dogman grijpen, maar ook naar een informatief boek of een dichtbundel. Daarnaast ontdek je creatieve manieren om aan begrijpend lezen te werken, bevorder je het schrijfplezier in je klas en vergroot je de woordenschat van de leerlingen. Tijdens een van de opdrachten rondom het maken van een acrostichon leer je hoe de leerlingen niet alleen leren wat een acrostichon is. Ze werken 'stiekem' meteen aan studievaardigheden, ze zijn zowel technisch als begrijpend aan het lezen, leren iets over een specifiek onderwerp én ze zijn creatief bezig met taal. En dat allemaal in één les. Dit is nog maar een tipje van de sluier. Meld je snel aan om samen met Li van taal écht het allerleukste vak op school te maken.


Voor wie?
Voor zowel ervaren als beginnende leerkrachten of onderwijsassistenten in het primair onderwijs.


Praktische gegevens

Deze cursus heeft reeds plaatsgevonden, maar mocht je alsnog interesse hebben: laat het ons dan weten! Bij voldoende animo kan er een nieuw cursusmoment* worden ingepland of kan er bijvoorbeeld op maat voor een schoolteam een training worden opgezet.
Culturele aanbieder: Li Lefébure

* De cursus wordt mogelijk gemaakt door de regeling Cultuureducatie met kwaliteit in het kader van deskundigheidsbevordering. Daarom betaalt Pit Cultuurwijzer de kosten van de cursus voor alle leerkrachten en onderwijsassistenten uit de regio Parkstad.