Logo Pit
< Terug naar overzicht

10 november 2025

Nieuwe ICC’ers op ontdekking bij De Vondst

Ook dit schooljaar start een groep enthousiaste leerkrachten met de ICC-cursus. In acht bijeenkomsten verdiepen ze zich in de waarde van cultuuronderwijs, ontdekken ze het culturele aanbod in onze regio en werken ze stap voor stap aan een cultuurplan voor hun school.

Archeologie van dichtbij

De tweede bijeenkomst vond plaats bij De Vondst / het Romeins Museum in Heerlen. Educatiemedewerker Jody nam de groep mee in de wereld achter de vitrines: van de werkplaats waar vondsten worden gereinigd tot de plek waar verhalen langzaam weer zichtbaar worden. Zo ervaren de ICC’ers direct hoe cultureel erfgoed kan bijdragen aan betekenisvol onderwijs — én hoe je dat vertaalt naar de klas.

Na de rondleiding spraken de deelnemers met elkaar over vragen als:
Waarom vind ik cultuureducatie belangrijk?
Wat wil ik mijn leerlingen meegeven?
Het leverde mooie inzichten en nieuwe energie op. Een inspirerende middag, waarin praktijk en reflectie goed samenkwamen.


Terugkommoment voor het ICC-netwerk

Voor oud-ICC’ers organiseren we dit schooljaar opnieuw terugkommomenten. Ruimte om ervaringen uit te wisselen, elkaar te inspireren en te zien hoeveel er op de scholen al in beweging is.

De komende bijeenkomsten:

  • Woensdag 12 november 2025
  • Woensdag 3 juni 2026

Wil je aansluiten? Meld je bij je intermediair.
Samen bouwen we verder aan sterk cultuuronderwijs in Parkstad — gedragen door de kracht van kunst, cultuur en erfgoed in onze regio.

< Terug naar overzicht
251105 Bijeenkomst 2 ICC cursus 6
251105 Bijeenkomst 2 ICC cursus 10